Вас вітає Ніжинська ЗОШ І-ІІІ ступенів №6
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 130
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Місцезнаходження
Відеоканал
Відеоканал
Головна » Архів матеріалів
Переглядів: 136 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 15.02.2018 | Коментарі (0)

Грип та ГРВІ. Їх профілактика

            ГРВІ(гострі респіраторні вірусні інфекції) та грип відносяться до вірусних інфекцій, у них багато спільних симптомів та ознак.

            При грипі зазвичай відбуваються спалахи епідемій і пандемій, а ГРВІ лише трохи збільшує захворюваність. Тобто грип більш контагіозне (заразне) захворювання, ніж ГРВІ.

 Грип на відміну від ГРВІ протікає більш важко з частими ускладненнями.

            Збудники ГРВІ досить стійкі в зовнішньому середовищі. Вірус грипу може зберігати життєздатність поза організмом до 3-х тижнів. В повітрі вірус грипу живе 2-9 годин, на склі – 10 днів, на тканинах – 10 годин, на паперових вироба – 12 годин, на шкірі людини – 15 хвилин, на пластмасових та металевих предметах – 1-2 дні, в мокроті зберігається 7-14 днів.

          Механізм передачі грипу та інших ГРВІ - повітряно-крапельний та контактний.

Чим відрізняється грип від ГРВІ?

          Найголовніша відмінність в тому, що після ГРВІ, через тиждень людина повністю відновлює і починає вести свій звичайний ритм життя,  після грипу відновлювальний період затягується на тривалий час, ще протягом наступного місяця людина може відчувати наслідки перенесеного грипу, імунній системі потрібно більше часу для реабілітації.

          Астенічний синдром чи просто занепад сил може проявлятися у перехворівшого грипом у вигляді перепадів артеріального тиску, запаморочення, зниження апетиту, людина швидко втомлюється, відчуває слабкість.

           У людини з хорошим імунітетом грип протікає в легкій або середнього ступеня тяжкості, з високою температурою в перші 2 дні, у наступні 2 дні температура падає, слизові очей, носоглотки червоніють, з’являється нежить і біль у горлі. Якщо грип більш важкого перебігу, то у хворого спостерігаються симптоми загальної інтоксикації – ломота в м’язах і суглобах, сильні головні болі, озноб, слабкість, прискорене серцебиття, блювота, судоми тощо.

           ГРВІ  починається, на відміну від грипу поступово, температура не буває дуже високою, максимум до 38С. Також, як при грипі, спостерігається кашель, нежить і біль, першіння в горлі, але це швидко проходить. Загальний стан погіршується, людина швидко стомлюється, може бути озноб, слабкість, але не настільки яскраво виражена, як при грипі. На відміну від ГРВІ при грипі людина не працездатна, дуже інтенсивна м’язова слабкість, лихоманка та інтоксикація змушують людину дотримуватися постільного режиму.

          Профілактичні заходи спрямовані на запобігання поширення інфекції і проникнення її в організм здорової людини.

         - Для запобігання розповсюдження інфекції  обмежити хворого від контакту  з оточуючими. Щоб зменшити виділення вірусів при чханні, використовувати маску, одягаючи її на хворого. Для того, щоб маска виконувала свою захисну функцію, необхідно, щоб вона закривала і рот, і ніс;

       - Як можна частіше мити руки з милом і уникати дотиків рук до власного обличчя;

       - Проводити вологе прибирання приміщень,  кварцування (опромінення ультрафіолетової лампою) повітря в приміщеннях;

        - Провітрювання приміщень (з обов'язковим зволоженням) знизить концентрацію вірусу;

        - Користуватись одноразовими рушниками, серветками та дезінфікуючими засобами для рук.

Специфічним засобом профілактики є вакцинація населення, що у всьому світі є основним захистом від грипу.

 

 

 

 

 

Ніжинське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

 

 

 

Переглядів: 186 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 14.02.2018 | Коментарі (0)

Шановні батьки!


Щорічно на Чернігівщині трапляється більше сотні випадків, коли за тих чи інших обставин діти опиняються у різних надзвичайних ситуаціях. Внаслідок цього десятки наших маленьких громадян отримують травми, або ще гірше - втрачають життя.
В зимовий період основними причинами дитячого травматизму стають пустощі з вогнем або піротехнічними виробами, самовільне користування печами, газовими або електричними приладами, небезпечна гра на льоду водойм, недотримання правил безпеки дорожнього руху, заходів безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів часів війни, ожеледиця та інші. Часто біда приходить тоді, коли батьки недостат ньо контролюють розваги дітей і ті вигадують небезпечні ігри. Тому дітям постійно потрібно пояснювати до яких тяжких наслідків веде порушення правил безпечної поведінки та як слід поводити себе, щоб уникнути лиха.

 

 

 

 

Шановні батьки!


Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської міської ради та управління освіти звертаються до Вас з проханням не залишати дітей без нагляду та частіше контролювати їхні розваги.

Виховуйте у дітей навички культури безпеки поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність на дорогах і водоймах, при поводженні з вогнем, пічним опаленням, електричними та газовими приладами, піротехнікою, побутовою хімією, ліками тощо.

Пам’ятайте, що безпека Ваших дітей залежить, насамперед, від Вас самих!

 

 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

Переглядів: 158 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 08.02.2018 | Коментарі (0)

Переглядів: 150 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 29.01.2018 | Коментарі (0)

Як уникнути переохолодження організму та обмороження частин тіла

 

За прогнозом Чернігівського центру з гідрометеорології на території області у період з 23 по 29 січня 2018 року очікується досить холодна погода з температурою до -16о морозу.

Різке похолодання сприяє переохолодженню організму та обмороженню частин тіла людини. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.

Саме тому відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської міської ради звертається до громадян з проханням дотримуватися елементарних правил аби уникнути переохолодження та обмороження:

- не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження;

- не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

- носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити верхній одяг, що не промокає. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження;

- не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з тканини, що відштовхують воду та не пропускають повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу;

- у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом;

- не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше, ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, каблучки на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;

- перед виходом на холод бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія;

- слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.

Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

Головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

Пам’ятайте: ваше здоров’я – у ваших руках.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій

Переглядів: 182 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 23.01.2018 | Коментарі (0)

Переглядів: 184 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 22.01.2018 | Коментарі (0)

Ротавірусна інфекція

 
Цей вірус назвали «ротавірусом» тому, що під мікроскопом він схожий на колесо («рота» перекладається з латинської як колесо).
Ротавірус характеризується високою стійкістю в різних об’єктах довкілля і може зберігати життєздатність протягом тижнів та місяців, якщо не буде проведено дезінфекцію.

Джерелом рота вірусів є хвора людина. Особи із ослабленою імунною системою можуть бути носіями ротавірсуної інфекції протягом довгого часу.
Ротавіруси у великій концентрації містяться у фекаліях хворих осіб і можуть зберігатися від кількох тижнів до 7 місяців. Передача відбувається фекально-оральним шляхом як під час прямого контакту, так і при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (підлоги, меблі, одяг, іграшки тощо).

Інші шляхи передачі, такі як забруднені їжа та вода, а також повітряно-крапельний шлях не виключаються. У помірному кліматі ротавірусна інфекція поширюється переважно під час холодних місяців. В Україні пік захворюваності припадає на зимовий період з грудня по травень. 
Ротавірус дуже легко передається від людини до людини. Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з двох днів до початку діареї (проносу) до десяти днів після зникнення симптомів захворювання. Тривалість виділення ротавірусу з фекаліями в осіб із ослабленою імунною системою спостерігається протягом більш ніж 30 днів після інфікування.

Після інкубаційного періоду, що триває 1-3 дні, для ротавірусної інфекції характерний гострий початок – різке підвищення температури, сильний пронос, часто блювання і випорожнення – яскраво-жовті, водянисто-пінисті. Крім того, у більшості хворих з’являється нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні. Багаторічні спостереження виявили, що найбільші спалахи захворювання виникають під час або перед епідемією грипу, з що рота вірусна інфекція отримувала неофіційну назву «кишковий грип».
Під час захворювання необхідно дотримуватися заходів безпеки, що запобігти зараженню. Особи, що наглядають за дітьми, повинні часто мити руки. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом. Обробка 70% розчином етилового спирту інактивує ротавірус і попереджує передачу захворювання, що може трапитись при контакті з інфікованими предметами. 
Діти не повинні відвідувати дитячі заклади, доки діарея не припиниться. В інших випадках ізолювати хворих дітей не потрібно.

Переглядів: 184 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 02.01.2018 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 ... 20 21 »
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Архів записів
Вчитель
Друзі сайту
Електронна реєстрація
Міністерство освіти і науки України
Педагогічна преса
Ніжинське управління освіти
ЧОІППО
Методичний кабінет Управління освіти
Директор
Шкільний психолог
Бібліотека
Трудове навчання
Вчитель початкової ланки
Завуч
Завуч
Вчитель
Вчитель
Вчитель
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
УЦОЯО