Вас вітає Ніжинська ЗОШ І-ІІІ ступенів №6
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 123
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Місцезнаходження
Відеоканал
Відеоканал
Головна » Архів матеріалів

Шановні батьки!


Щорічно на Чернігівщині трапляється більше сотні випадків, коли за тих чи інших обставин діти опиняються у різних надзвичайних ситуаціях. Внаслідок цього десятки наших маленьких громадян отримують травми, або ще гірше - втрачають життя.
В зимовий період основними причинами дитячого травматизму стають пустощі з вогнем або піротехнічними виробами, самовільне користування печами, газовими або електричними приладами, небезпечна гра на льоду водойм, недотримання правил безпеки дорожнього руху, заходів безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів часів війни, ожеледиця та інші. Часто біда приходить тоді, коли батьки недостат ньо контролюють розваги дітей і ті вигадують небезпечні ігри. Тому дітям постійно потрібно пояснювати до яких тяжких наслідків веде порушення правил безпечної поведінки та як слід поводити себе, щоб уникнути лиха.

 

 

 

 

Шановні батьки!


Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської міської ради та управління освіти звертаються до Вас з проханням не залишати дітей без нагляду та частіше контролювати їхні розваги.

Виховуйте у дітей навички культури безпеки поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність на дорогах і водоймах, при поводженні з вогнем, пічним опаленням, електричними та газовими приладами, піротехнікою, побутовою хімією, ліками тощо.

Пам’ятайте, що безпека Ваших дітей залежить, насамперед, від Вас самих!

 

 

Відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

Переглядів: 99 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 08.02.2018 | Коментарі (0)

Переглядів: 118 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 29.01.2018 | Коментарі (0)

Як уникнути переохолодження організму та обмороження частин тіла

 

За прогнозом Чернігівського центру з гідрометеорології на території області у період з 23 по 29 січня 2018 року очікується досить холодна погода з температурою до -16о морозу.

Різке похолодання сприяє переохолодженню організму та обмороженню частин тіла людини. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.

Саме тому відділ з питань надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Ніжинської міської ради звертається до громадян з проханням дотримуватися елементарних правил аби уникнути переохолодження та обмороження:

- не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження;

- не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

- носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити верхній одяг, що не промокає. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження;

- не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з тканини, що відштовхують воду та не пропускають повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу;

- у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом;

- не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше, ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, каблучки на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;

- перед виходом на холод бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія;

- слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.

Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

Головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

Пам’ятайте: ваше здоров’я – у ваших руках.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій

Переглядів: 138 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 23.01.2018 | Коментарі (0)

Переглядів: 136 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 22.01.2018 | Коментарі (0)

Ротавірусна інфекція

 
Цей вірус назвали «ротавірусом» тому, що під мікроскопом він схожий на колесо («рота» перекладається з латинської як колесо).
Ротавірус характеризується високою стійкістю в різних об’єктах довкілля і може зберігати життєздатність протягом тижнів та місяців, якщо не буде проведено дезінфекцію.

Джерелом рота вірусів є хвора людина. Особи із ослабленою імунною системою можуть бути носіями ротавірсуної інфекції протягом довгого часу.
Ротавіруси у великій концентрації містяться у фекаліях хворих осіб і можуть зберігатися від кількох тижнів до 7 місяців. Передача відбувається фекально-оральним шляхом як під час прямого контакту, так і при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (підлоги, меблі, одяг, іграшки тощо).

Інші шляхи передачі, такі як забруднені їжа та вода, а також повітряно-крапельний шлях не виключаються. У помірному кліматі ротавірусна інфекція поширюється переважно під час холодних місяців. В Україні пік захворюваності припадає на зимовий період з грудня по травень. 
Ротавірус дуже легко передається від людини до людини. Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з двох днів до початку діареї (проносу) до десяти днів після зникнення симптомів захворювання. Тривалість виділення ротавірусу з фекаліями в осіб із ослабленою імунною системою спостерігається протягом більш ніж 30 днів після інфікування.

Після інкубаційного періоду, що триває 1-3 дні, для ротавірусної інфекції характерний гострий початок – різке підвищення температури, сильний пронос, часто блювання і випорожнення – яскраво-жовті, водянисто-пінисті. Крім того, у більшості хворих з’являється нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні. Багаторічні спостереження виявили, що найбільші спалахи захворювання виникають під час або перед епідемією грипу, з що рота вірусна інфекція отримувала неофіційну назву «кишковий грип».
Під час захворювання необхідно дотримуватися заходів безпеки, що запобігти зараженню. Особи, що наглядають за дітьми, повинні часто мити руки. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом. Обробка 70% розчином етилового спирту інактивує ротавірус і попереджує передачу захворювання, що може трапитись при контакті з інфікованими предметами. 
Діти не повинні відвідувати дитячі заклади, доки діарея не припиниться. В інших випадках ізолювати хворих дітей не потрібно.

Переглядів: 144 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 02.01.2018 | Коментарі (2)

             29.-30. вересня відбулася 24 конференція Асоціації українських германістів, за підтримкою Міністерства освіти і науки України, Чернівецького університету імені Юрія Федьковича (факультету іноземних мов), Асоціації українських германістів (кафедри германського, загального і порівняльного мовознавства), Німецької служби академічних обмінів, представництва Австрійської служби академічних обмінів у Львові, Гете інституту (Україна)та Фонда Ганнса-Зайделя, Мюнхен. На конференції було висвітлено актуальні аспекти німецької мови, літератури й культури, подано результати досліджень у галузях граматики, фразеології, стилістики, дидактики, літературознавства, перекладознавства та міжкультурної комунікації. Таким чином в цьому році вчитель Ніжинської ЗОШ I-III ступенів №6 Дута Ірина Володимирівна та викладачі університету ім. М. Гоголя взяли участь у цієї події. Конференція проходила під назвою «Зіркові німецьки уроки в Україні» та була поділена на 6 секційю Кожна секція досліджувала якусь проблему. Так наприклад Дута І.В. приймала участь в секціі під назвою: Дидактика, методика уроків, нові навчальні засоби з презентацією видавництва Хубер. Кожний учасник висвітлював свою актуальну проблему. Вчитель Дута І.В. поділилася цікавою проблемою «Навчання країнознавства через тексти». Так як саме на своїх уроках приділяє цьому питанню велике значення . На думку Ірини Володимирівни , діти мають вчити не тільки лексику та граматику, але й культуру народу мову якої вивчається. Завдяки країнознавчим матеріалам уроки біль цікави та це сприяє розвитку інтересу дітей до іноземних мов.Також було дуже цікаво та приємно почути виступи інших викладачів з різних куточків України.

  

 

Переглядів: 107 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 15.11.2017 | Коментарі (0)

Переглядів: 98 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 23.10.2017 | Коментарі (0)

10 жовтня в музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського в культурному центрі Чернігова відбувся зліт переможців Обласної краєзнавчо-патріотичної акції учнівської молоді «Від роду до роду збережемо традиції народу».

Акція була започаткована в 2015 році. Вона дала можливість талановитій молоді показати широкому загалу свої вміння та досягнення в сфері народної творчості. Нинішнього року на розгляд журі було надіслано 77 робіт із 18 районів Чернігівщини. Автори найкращих робіт стали переможцями.

Серед них були представники з Ніжина – учениця 11 класу Ніжинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 Гузь Анастасія та її керівники - вчитель історії і правознавства Шовкун Раїса Олексіївна, учитель трудового навчання Гузь Ірина Володимирівна.

До кінолекційної зали музею прийшло чимало людей, щоб поздоровити із перемогою юних краєзнавців. Серед почесних гостей, що вітали школярів, були представник Управління освіти і науки Олена Трухан, директор комунального позашкільного навчального закладу «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» Петро Степовик, науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній» Інна Непотенко.

Учасники презентували свої роботи, поділилися результатами досліджень в сфері декоративно-прикладного мистецтва Чернігівщини.

Наші переможці повернулися з нагородами – ПОЧЕСНИМИ ГРАМОТАМИ Чернігівської обласної адміністрації, подарунками.

Дякуємо організаторам акції за допомогу в розкритті здібностей і талантів наших учнів.

       

Переглядів: 124 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 12.10.2017 | Коментарі (0)

Інформація про забезпечення школи Управлінням освіти за кошти місцевого бюджету будівельними матеріалами, миючими засобами, меблями у 2017 році, вікнами, комп’ютерами

 

Фарба – 170 кг

Розчинник – 2 л.

Щітки – 10 шт.

Цемент – 50 кг

Вапно – 90 кг

Крейда – 30 кг

Крейда грудкова – 150 кг

Лампочки – 12 шт + 150 шт + 4 (вуличне світло)

Віники – 4 шт

Метла 5 шт

Лопата снігова – 2 шт

Лопата – 1 шт

Мило господарське – 80 шт

Мило туалетне – 30 шт

Папір офісний – 8 уп.

Порошок чистячий – 40 шт + 12 шт

Миючий засіб – 44 шт

Бланідас – 4 кг

Парти – 25 шт

Валики для фарби – 2 шт

Дошка – 1 шт

Замінено 9 вікон.

Отримано 5 комп’ютерів.

 

Переглядів: 90 | Додав: zosh6-nizhyn | Дата: 09.10.2017 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 ... 19 20 »
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Вчитель
Друзі сайту
Міністерство освіти і науки України
Педагогічна преса
Ніжинське управління освіти
ЧОІППО
Методичний кабінет Управління освіти
Директор
Шкільний психолог
Бібліотека
Трудове навчання
Вчитель початкової ланки
Завуч
Завуч
Вчитель
Вчитель
Вчитель
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
УЦОЯО