Сучасні школярі не уявляють свого життя без Інтернету, гаджетів, пошукових систем, чатів і т.п. Величезна кількість інформації є доступною, але не вся вона є корисною і навіть безпечною. Саме тому компетентності з медіаграмотності є дуже важливими
Для учнів Ніжинської гімназії №6 17 лютого були проведені уроки медіаграмотності з метою формування критичного мислення, уміння розрізняти правду від фейків, маніпуляцій і пропаганди.
У 9 класі, класним керівником Стовбун Наталією Сергіївною, була проведена класна година "Як аналізувати медіа критично", під час якої учні розглянули актуальні для підлітків теми та обговорили ймовірні ризики перебування в соціальних мережах. Дев'ятикласники виконали ряд вправ з розвитку медіаграмотності.Крім того, дізналися більше про сучасні технології Deepfake та Reface і спробували їх використати самостійно.
Алла Олександрівна Бочковська для своїх учнів 8 класу провела годину спілкування "Абетка медіаграмотності", яка спрямована на розвиток уміння індентифікувати фейкову інформацію та протистояти її негативним впливам. Учні пройшли тестування на платформі На Урок і перевірили рівень своєї обізнаності з цього питання.
Учні 6 класу, разом з Бабич Ніною Олександрівною, ознайомилися з типами медіа, поняттями "медіаграмотність", " інформаційна бульбашка", " фейк". Гімназисти навчилися прийомам психологічного захисту від непотрібної інформації та безпечної поведінки в медійному просторі.  

|