Вас вітає Ніжинська гімназія № 6
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 152
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

11:48
Звіт про контроль за організацією харчування

Звіт про контроль за організацією харчування

по Ніжинській ЗОШ І – ІІІ ст. № 6

2016 – 2017 навчальний рік

Основи здоров'я людини закладаються з дитинства. Здоров'я дітей і підлітків постійно продовжує погіршуватися не тільки через екологію, але в основному через фактори, пов'язані з харчуванням. За останніми даними Всеукраїнської організації охорони здоров'я, здоров’я дитини на 15% залежить від організації медичної служби, на 25% — від генетичних особливостей і на 60% — від збалансованого харчування.

Раціональне харчування, що відповідає фізіологічним потребам організму, який росте, забезпечує гармонійний розвиток дитини, підвищує її імунітет, стійкість до різних несприятливих факторів зовнішнього середовища. Сьогодні питання організації харчування дітей у навчальних закладах залишається одним із найбільш актуальних та заслуговує на особливу увагу ще й тому, що сучасне навчання у школі потребує високого розумового та фізичного навантаження й супроводжується значними енерговитратами. Діти, відвідуючи додаткові заняття, гуртки, секції, групи продовженого дня, нерідко проводять у школі по 6-7 годин.

Серед умов, які впливають на активну діяльність дітей, важливе місце займає правильна організація та додержання режиму харчування.

З метою контролю організації харчування по школі  на початку навчального року був виданий наказ «Про організацію харчування учнів школи в 2016 – 2017 н.р.» № 103 від 26.08.2016 року відповідно до наказу Управління освіти  «Про затвердження списків учнів загальноосвітніх навчальних закладів на харчування за кошти міського бюджету у 2016 – 2017 н.р.» № 222 від 25.08.2016 року. Згідно наказу відповідальним за харчування у школі  у 2016 – 2017 навчальному році   призначено заступника директора з навчально-виховної роботи Полторацьку Т.В.

Харчування за кошти міського бюджету  організоване з 01.09.2016 року. Учні 1-4 класів харчуються за кошти міського бюджету. Учні пільгових категорій теж забезпечені харчуванням за кошти міського бюджету:

  • діти-сироти – Кусий Ярослав, учень 10-го класу;
  • діти під опікою – Овруцький Владислав (учень 10-го класу),  Коваленко Андрій (учень 7-го класу), Попович Анастасія (учениця 5-го класу);
  • з малозабезпечених сімей такі учні: Лола Данило (6 клас), Шерстюк Дагило (6 клас), Шерстюк Нікіта (9 клас);
  • учні, батьки яких є учасниками антитерористичної операції: Тавалук Дарина (5 клас), Бутенко  Георгій (6 клас), Кучеренко Денис (7 клас).

 

Школа має харчоблок, приміщення їдальні, в якій створені умови для організації гарячого харчування школярів 1-10 класів та забезпечення учнів буфетною продукцією.

Харчоблок забезпечений кухонним посудом, інвентарем, санітарним  одягом (фартухи, хустки  тощо) , використовується лише за призначенням та замінюються при забрудненні.

Згідно норм на харчоблоці знаходяться всі необхідні миючі, дезінфікуючі засоби та методичні рекомендації щодо їх застосування.

Адміністрація школи  спільно з членами профспілки, представниками батьківської громадськості, головою учнівського парламенту проводять рейдові перевірки харчування, оформлюють відповідні акти.

Адміністрація школи дбає про створення належних умов для харчування учнів, дотримання дітьми та персоналом особистої гігієни, налагоджено питний режим згідно чинного санітарного законодавства.

Так, у 2016 році за рахунок добровільних внесків батьків у обідню залу були придбані 9 столів, замінено на нові 3 мийки та тюль на вікнах. За рахунок міського бюджету, за сприяння управління освіти Ніжинської міської ради придбаний холодильник та плита разом із жарочною шафою.

Харчування учнів здійснюється у естетично оформленому приміщенні шкільної їдальні навчального закладу з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог законодавства.

Пріоритетними напрямками роботи в організації харчування в загальноосвітніх закладах залишаються:

  • створення умов для повноцінного харчування учнів;
  • забезпечення  харчуванням учнів 1-4-х класів за кошти міського бюджету;
  • забезпечення гарячим харчуванням дітей пільгових категорій;
  • продовження оновлення технологічного обладнання харчоблоків загальноосвітніх навчальних закладів та утримання його у робочому стані.

Розв'язання цих питань буде запорукою здоров’я наших дітей, нації в майбутньому. Цивілізоване суспільство зобов'язане гарантувати дитині здорове середовище розвитку, сприятливі умови росту, оптимальний рівень харчування.

Проблемними залишаються питання:

  • оновлення технологічного обладнання шкільних харчоблоків та меблів для шкільних їдалень;
  • поліпшення якості шкільного харчування.

Також планується відремонтувати дах над харчоблоком, а також замінити інше технічне обладнання.

                    

 

 

 

Переглядів: 308 | Додав: zosh6-nizhyn | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031